A magyar költészet napja

Utolsó módosítás: 2018. április 12.

Bensőséges hangulatú volt a költészetnapi megemlékezés az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campusán. 2018. április 11-én 9.40-kor hallgatók, oktatók, az egyetem dolgozói valamint közép- és általános iskolás tanulók gyűltek az intézmény dísztermébe, az Apponyi terembe.

Rövid köszöntő után Lólé Bianca Glonczi Ernő Köztes lét című versét adta elő. Korábban ezzel az előadásával hallgatónk már részt vett a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán működő Lippai Balázs Roma Szakkollégium által meghirdetett Országos cigány mese- és versmondó versenyen, s ott különdíjban részesült.
Végül az egybegyűltek közösen elmondták József Attila A Dunánál című versének III. részét.
Az együtt verselés élménye láthatóan megérintette a hallgatóságot.
A rövid megemlékezést az 1. évfolyamos tanító szakos hallgatók szervezték Kadosa Lászlóné oktató irányításával.