IATEFL-H Nemzetközi konferencia

Utolsó módosítás: 2017. október 18.

Az IATEFL-Hungary – Angoltanárok Nemzetközi Egyesülete 2017. október 6-8. között tartotta The Power of Now – Teaching and Learning in the Present című konferenciáját, melyen Campusunk több oktatója is tartott előadást.

Kisné dr. Bernhardt Renáta és dr. Furcsa Laura egy új kutatásuk eredményét ismertették, melyben azt elemezték metaforavizsgálat segítségével, hogyan viszonyulnak az idegennyelv-tanulás koncepciójához az angol és az egyéb műveltségterületes tanító szakos hallgatók. Dr. Sinka Annamária és Madarász Beáta a digitális történetmesélés ADD és ADHD tanulókkal való felhasználásának lehetőségeit ismertette. Kiemelten beszéltek arról, hogy a digitális történetmesélés milyen bátorítást tud adni az önálló gondolatok kifejezésére. Dr. Szaszkó Rita azt mutatta be, hogy angol nyelvű filmek hogyan integrálhatók az angol nyelvi órákba úgy, hogy általuk a hallgatók idegen nyelvi kompetenciáinak és interkulturális kompetenciáinak fejlesztés is megvalósulhasson.