INTERKULTURÁLIS ÉRZÉKENYÍTŐ TRÉNING EGERBEN

Utolsó módosítás: 2017. március 17.

A Nemzetközi Kapcsolatok Központja szervezésében az Eszterházy Károly Egyetemen résztanulmányokat (Erasmus+, Stipendium Hungaricum) folytató külföldi hallgatóknak szervezett angol nyelvű tréning szakmai programjának kidolgozásában és oktatásában a Jászberényi Campus két oktatója, dr. Szaszkó Rita és dr. Furcsa Laura is részt vett.

A Jászberényben egy félévet eltöltő két Erasmus+ hallgató, akik szintén bekapcsolódtak ebbe az interkulturális programba, így nyilatkoztak: "érdekes volt látni olyan sokféle embert, olyan sokféle helyről, amelynek szokásairól és hagyományairól még nem hallottam. Volt lehetőségem beszélgetni néhány diákkal közülük, és szívesen fogadtam a barátságos közeledésüket. Elmondhatom, hogy élményekkel gazdagodtam a tréing során" (Tulit Izolda, Csíkszereda), „a tréning lényege az volt, hogy jobban megismerjük egymást, bepillantást nyerjünk egymás kultúrájába, hogy megértsük és elfogadjuk azokat. Jól esett új dolgokat hallani más kultúrák, új embereket megismerni. Mindannyian nagyon kedvesek és segítőkészek voltak" (Baranya Andrea, Csíkszereda). Trénerek és hallgatók kulturálisan sokszínű, kölcsönösen építő értékes időt töltöttek együtt a tréning során.