Interkulturális workshop és szóbeli próbanyelvvizsga

Utolsó módosítás: 2017. október 18.

Az idei Kutatók Éjszakája programsorozatot az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campusán dr. Sinka Annamária adjunktus szervezte. A program keretében az Információs és Kommunikációs Tanszék interkulturális workshopot és próbanyelvvizsgát hirdetett meg.

A workshop során informatív és gondolatébresztő interaktív előadás és kommunikáció zajlott a célnyelvi kultúrákról (brit és amerikai), az interkulturalitás főbb dimenzióiról (interkulturális kompetencia, sztereotípiák, előítéletek stb.).
A Jászberényi Campuson az Origó Nyelvi Centrum vizsgahelye működik, ahol oktatóink folyamatosan végzik a szóbeli nyelvvizsgáztatást B1, B2, C1 szinten angol és német nyelven. Az Origó szóbeli nyelvvizsga strukturális átalakulása miatt különösen fontos, hogy a régióban élő nyelvvizsgára készülő nyelvtanulók élőben tudják megtapasztalni a szóbeli nyelvvizsga folyamatát, illetve objektív visszajelzést tudtak kapni jelenlegi idegen nyelvi kompetenciáikról.