Meghívó

Utolsó módosítás: 2018. március 07.

Sok szeretettel meghívjuk a 'Szociálpszichológiai kísérletek megismétlése' című előadásra. Az előadók: dr. Furcsa Laura, tanszékvezető főiskolai docens és Orbán Ágnes, IV. éves tanító szakos hallgató Az előadás helyszíne: Eszterházy Károly Egyetem, Jászberényi Campus, Jászberény Rákóczi út 53. Apponyi-terem, 1. emelet Az előadás időpontja: 2018. március 19. hétfő 14.30 óra

Az előadás témája: az 50-70-es években elvégzett híres szociálpszichológiai kísérletek felelevenítése és bemutatása. Az előadás részletesen Solomon Asch "vonalas" kísérletére tér ki, melyet az előadók intézményünkben 10-12 éves gyerekek bevonásával 2017-ben ismételtek meg. A vizsgálat arra keresett választ, hogy a gyerekekre milyen hatással van a csoportnyomás, mennyire igazodnak mások véleményéhez, azaz viselkedésük mennyire konform. Az előadás második részében a kísérlet körülményei, eredményei, valamint a szociálpszichológiai kísérletek etikai vonatkozásai kerülnek bemutatásra.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!