Művészeti együttműködés lehetősége

Utolsó módosítás: 2016. december 19.

A nagykátai Aszalós Art Gallery művészeti stúdió tulajdonosai – az édesanya Aszalós Éva, lányai Hajnalka és Andrea - porcelán tárgyaiból és tojásfestészeti alkotásaiból nyílt kiállítás december 13.-án a Jászberényi Városházán, ahol a rendezvényen az Aszalós család a város számára porcelán és kerámia öntésére alkalmas gipsz öntőformákat ajánlott fel.

Ezt követően Dr. Szabó Tamás polgármester kifejezte Jászberény Város Önkormányzatának azon szándékát, hogy az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campussal a közeljövőben kötendő együttműködés keretében az adományozott kerámiakészítéshez alkalmas eszközök a campus birtokába kerülnek, amellyel megteremtődik a lehetősége a Jászberény város iskolái, illetve egyéb érdeklődő közösségek számára a művészeti tevékenység együttműködésére.
Miután dr. Szabó Tamás polgármester és dr. Varró Bernadett főigazgató kézjegyükkel ellátták az együttműködést elindító szándéknyilatkozatot, a meghívott vendégek megtekintették a gazdag kiállítást.