Művészeti kiállítás a Jászberényi Campuson

Utolsó módosítás: 2017. november 07.

A Jászberényi Campuson működő Roma Szakkollégium tagjai október 26-án a már korábban meghirdetett Hogyan látod a romák világát pályázatra érkezett alkotásokból kiállítást rendeztek.

Az eredményhirdetéssel egybekötött tárlatot Szilágyi Rudolf képzőművész és kurátor nyitotta meg tartalmas gondolatokat és életigazságot is kifejező beszédével. A rendezvényen az Egri Roma Szakkollégium is képviseltette magát Szilágyi István személyében, aki az EKE Szociálpedagógia Tanszékén pszichológus.
Több, mint negyven szebbnél szebb alkotásból választhatott a zsűri bizottsága (Palkó Tibor, Szilágyi Rudolf), és a legkifejezőbb műveket a három iskolai kategóriának megfelelően díjazta. A gazdag színvilágot és a mély érzelmeket tükröző, a cigányság létformáját különbözőképpen bemutató pályaműveket az épület Folyosó Galériáján november 20-ig minden érdeklődő megtekintheti.
A pályázat nyertesei:
Egyetem
I. Czakó Klaudia EKE-JC
II. Benedek Csilla EKE-JC
Középiskola
I. Szálkai Petra Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola, Középiskola és Kollégium
II. Galbács Attila Liska József Katolikus Erősáramú Szakközépiskola Gimnázium és Kollégium
III. Takács Vivien Liska József Katolikus Erősáramú Szakközépiskola Gimnázium és Kollégium

Általános iskola
I. Banya Jázmin Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI és Sziráczki Bálint Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
II. Járomi Marianna Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola, Középiskola és Kollégium
III. Martonvári Lilla Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium

Különdíjat kapott:
Balla Dorina Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Bene Vanda Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Illés Brigitta Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Járomi Nóra Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Kellner Enikő Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium
Muhari Balázs Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium
Rácz Boglárka Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Szabó Rebeka Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Tóth Enikő Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI
Varga Elizabet Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI

Fotókat az Álomgyár Fotóstúdió készítette.