Fókuszban a kutatásalapú tanulás

Utolsó módosítás: 2017. június 21.

Az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campus oktatói közül öten vettek részt egy nemzetközi tanulmánykötet megírásában, ahol innovatív oktatási módszereket és a kutatásalapú tanítás, tanulás különböző aspektusú lehetőségeit, kutatási tapasztalatait gyűjtötték össze a felkért szerzők.

Az ausztrál, finn, holland, lengyel vagy izraeli példák mellett a magyar felsőoktatási kontextusról három fejezetet is találunk: Dr. Szaszkó Rita a negyedik fejezetben az online videó részletek oktatási lehetőségeiről ír, az ötödik fejezetben Dr. Sinka Annamária a digitális történetmesélés integrálási lehetőségeit mutatja be, a 10. fejezetben pedig Kisné dr. Bernhardt Renáta, Dr. Furcsa Laura és Dr. Molnár Marietta metaforavizsgálat segítségével a pedagógusképzésen belüli tanítási stratégiákat vizsgálja.