Országos Anyanyelvi Tanítási Verseny

Utolsó módosítás: 2017. április 28.

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszéke 2017. április 24-26-án rendezte meg a XXII. Országos Anyanyelvi Tanítási Versenyt, ami témájában a Reformáció 500 ünnepkörhöz kapcsolódott.

Ebben az évben a Babes-Bolyai Tudományegyetem Székelyudvarhelyi Kihelyezett Tagozatának, az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campusának, a Nyíregyházi Egyetemnek, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek, a Pécsi Tudományegyetemnek, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának, valamint a Debreceni Hittudományi Egyetem egy-egy hallgatója tanított.

Az I. helyezett Páll Regina, a DRHE harmadéves hallgatója lett.

Intézményünket Kriegel Zsófia és Orbán Ágnes helyettes tanító, 3. évfolyamos tanító szakos hallgatók képviselték. Az órát a két hallgató közösen tervezte meg. Felkészítő tanáruk Kadosa Lászlóné adjunktus volt.

A rendezvény végén az órájában jelen lévő magas szintű módszertani megoldásaiért

Kriegel Zsófia különdíjat vehetett

át Bölcskei Gusztáv rektortól.