Óvodapedagógus hallgatók a Hamza Múzeumban

Utolsó módosítás: 2018. március 23.

Rendhagyó múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt az EKE Jászberényi Campus I. éves óvodapedagógus hallgatói Dr. Magyar Ágnes tanárnő szervezésében 2018. március 21-én a Hamza Múzeumban.

A „Játék a művészetekben" tantárgy keretében látogattak el a múzeumba, ahol Kerekné Mihalik Judit előbb interaktív tárlatvezetés keretében hasznos ismeretekkel látta el a leendő óvodapedagógusokat arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet az óvodás korosztály számára értelmezhetővé, befogadhatóvá tenni akár absztrakt festményeket, szobrokat és egyéb képzőművészeti alkotásokat is. Ezt követően egy szituációs játék keretében a hallgatók saját óvodáskorukat felidézve készíthették el önálló alkotásaikat. A délelőtt során rengeteg hasznos ismerettel, élménnyel gazdagodtak, és sok-sok vidám pillanatot élhettek át együtt.