Pécsi konferencia

Utolsó módosítás: 2018. május 15.

KONFERENCIA-ELŐADÁS A TEHETSÉGES GYERMEKEKET TÁMOGATÓ TEVÉKENYSÉGEKRŐL

2018. május 9-én az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campus oktatói dr. Furcsa Laura, Kisné dr. Bernhardt Renáta és dr. Szaszkó Rita Tehetséges gyermeket támogató tutori tevékenységek és szerepek vizsgálata - esettanulmányok tanulságai címmel előadást tartott a Pécsi Tudomány Egyetemen megrendezésre került Horizontok és Dialógusok IV., Iskola a társadalmi térben és időben IX. konferencián. Előadásuk témája magában foglalta a tehetség definiálását, a tehetségdiagnosztikát és modellezést illető szemléletváltozást a 21. századi tudományos vizsgálódásokban. Továbbá az előadók a tehetséges gyermek azonosítására, az egyéni fejlesztésre, a fejlesztés tartalmi elemeire és módszertani lehetőségeire fókuszáltak. Esettanulmányok segítségével mutattak rá a pszichológiai és pedagógiai eszközök, a szakemberek és partnerek szerepvállalása mellett az egyéni fejlesztést támogató tutori szerepre és az ebben rejlő lehetőségekre.