Szépkiejtési verseny beszámoló

Utolsó módosítás: 2017. február 06.

2017. február 2-án első alkalommal került megrendezésre Campusunkon az angol nyelvi szépkiejtési verseny, amelyen a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium 17 lelkes diákja vett részt.

Dr. Varró Bernadett főigazgató asszony megnyitó beszéde után a versenyzők feladata egy – a versenyfelhívásban szereplő, szabadon választott – angol nyelvű prózai szöveg felolvasása volt, amelyet egy négytagú zsűri értékelt a megadott szempontok alapján (helyes hangképzés, hangsúlyozás, hanglejtés, mondattagolás). A legjobban teljesítő hat diák ezután lehetőséget kapott, hogy a következő körben is bizonyítson egy ismeretlen prózai szöveg felolvasásával.

A zsűri tagjai: Dr. Furcsa Laura (főiskolai docens), Dr. Sinka Annamária (adjunktus), Dr. Szaszkó Rita (főiskolai docens), Kriegel Zsófia (EKE JC HÖK elnök)

I. helyezett: Varga Krisztián, felkészítő tanára: Goda Krisztina

II. helyezett: Kovács Kristóf, felkészítő tanára: Nagyné Sipos Marianna

III. helyezett: Pintér Réka Zsanett, felkészítő tanára: Nagyné Sipos Marianna

Minden versenyzőnek köszönjük a részvételt, gratulálunk a győzteseknek és reméljük, találkozunk jövőre is!
Kriegel Zsófia

ENGLISH PRONUNCIATION COMPETITION

Eszterházy Károly University Jászberény Campus invited secondary-school students to participate in its First English Pronunciation Competition on 2 February, 2017. The programme was opened by Dr. Bernadett Varró, Head of Jászberény Campus and Dr. Laura Furcsa, Head of Jury. In the first round the participants read out a page from Sherlock Holmes and in the second one six students selected by the jury a page from Oliver Twist. During the competition the students were offered information about language exams and the education programme of Jászberény Campus by Ildikó Stefán and Dr. Ágnes Kereszthidi Sebestyénné.
The jury, Dr. Laura Furcsa, Dr. Annamária Sinka, Dr. Rita Szaszkó and a student member Zsófia Kriegel announced the following results:

1. Krisztián Varga
2. Kristóf Kovács
3. Réka Zsanett Pintér

Thanks for all the participants and congratulations! See you next year!