Tanulmányi kirándulás az Igazgyöngy Alapítványnál

Utolsó módosítás: 2018. május 16.

Tanító és óvodapedagógus szakos hallgatók 2018. április 19-én Berettyóújfalun és Toldon jártak dr. Furcsa Laura, Kisné dr. Bernhardt Renáta szervezésében és dr. Szaszkó Rita kíséretében.

A hosszú utazás után az Igazgyöngy Alapítvány munkatársai kedvesen fogadtak minket és egy tartalmas, igen részletes előadást tartottak. Megismerhettük az alapítvány működését, és a toldi családok helyzetéről és támogatásáról kaptunk információt. Az alapítvány több területen, komplex módon segíti az ott élőket. Toldon megtekintettük az alapítvány által üzemeltetett telkeket, lekvárfőző helyiséget, asztalos műhelyt. Érdekes volt látni, ahogy a gyönyörű mesedobozok és selyemterítők készültek, amelyeket gyermekek rajzai ihlettek. Pedagógiailag hasznos információkat kaptunk a hátrányos helyzetű gyermekek oktatásáról és neveléséről, megismertük a Tanoda működését is, ahol a szakembereken kívül önkéntesek is dolgoznak, óvodásokkal és iskolásokkal foglalkoznak a tanórák után és nyáron táborokat szerveznek számukra. Hallgatóink fejében is megfordult a gondolat, hogy jelentkezzenek önkéntesnek. A művelődési házban a gyakorlatban megfigyelhettük, hogyan működik a közösségfejlesztés. A nap végén művészeti iskolákban tekinthettük meg a berettyóújfalui gyermekek által készített, különböző technikákat használva létrehozott rajzokat és festményeket. A hallgatók láthatták, megtapasztalhatták, milyen sokrétű itt a pedagógusok munkája, és emellett mennyi örömet is kapnak a gyerekektől. Köszönjük a segítséget a szervezésben L. Ritók Nórának!