Tanulmányi kirándulás Egerben

Utolsó módosítás: 2017. május 17.

2017. május 11-én, az elsőéves óvodapedagógus és tanító szakos hallgatók Dr. Réz Lóránt egyetemi oktató vezetésével egy egri tanulmányi kiránduláson vettek részt.

A reggeli gyülekező után elindult a kis csapat Egerbe, a Hallgatói Önkormányzat által biztosított busszal. A megérkezést követően a kirándulók ellátogattak az Érsekkertbe, ahol énekeltek és egy kis tornával hangolódtak a nap további részére. Ezek után megcsodálhatták a Szeplőtelen fogantatás Nagyboldogasszony Ferences templomot, ahol Menyhárt József atya tartott ismertetőt az épületről. A rövid, de tartalmas tájékoztatás után a csapat ellátogatott a Megyeházához, majd az Egri Bazilikához is, ahol találkoztak Dr. Varró Bernadett főigazgató asszonnyal. Ezt követően megtekintették a Varázstorony egyik különlegességét, a Camera Obscurát, megismerkedtek a Varázsterem és a Hell Miksa Csillagászati Múzeum látványosságaival, és a város legmagasabb látogatható kilátójáról, a Panoráma Teraszról gyönyörködhettek Eger látképében. A csoport a Líceum dísztermében, valamint a Főegyházmegyei Könyvtárban is látogatást tett, a napot pedig a Líceum kápolnájában zárták, ahol betekintést nyertek az Egri Érseki Fiúkórus munkájába. Meglepetésükre a fiúkórussal együtt, Schmiedmeiszter Szilvia kórusvezető irányításával és Dr. Réz Lóránt zongorakíséretével közösen is énekeltek néhány darabot. Ezek után mindenki kellemes kimerültséggel tért haza.

Urbán László hallgató