Tavaszi TDK

Utolsó módosítás: 2017. április 28.

Ebben a tanévben első alkalommal került sor az EKE Jászberényi Campuson – a hagyományos őszi forduló után – a Tudományos Diákköri Konferencia tavaszi fordulójára.

A résztvevő hallgatók 10-12 percben adhatták elő prezentációjukat, amelyet a négyfős bírálóbizottság értékelt. A négy induló közül az első helyen Eszes Barbara negyedéves tanító szakos, nappali tagozatos hallgató végzett, aki ezzel indulási jogot is szerezett a 2019. évi OTDK versenyén. A győztes dolgozat a diszkalkulia jelenségét vizsgálta gyakorló pedagógusok és pedagógusjelöltek körében. Konzulens tanára Dr. Furcsa Laura főiskolai docens volt. A további induló hallgatók és dolgozataik:

- Balogh Vivien (tanító, IV. évf., nappali): Az illusztráció szerepe az általános iskola alsó tagozatos tankönyvek irodalmi szövegeinél. Konzulens: Kadosa Lászlóné, adjunktus

- Farkas-Kósi Rita (óvodapedagógus szak, III. évf., levelező): Szókincsvizsgálat egy jászberényi óvodai csoport 6. évet betöltött gyermekei körében. Konzulens: Kadosa Lászlóné, adjunktus

- Fekete Anita (óvodapedagógus szak, III. évf., levelező): Csoportdinamika. Konzulens: Dr. Furcsa Laura, főiskolai docens

A bírálóbizottság tagjai voltak: Dr. Varró Bernadett főiskolai tanár, oktatási főigazgató (elnök), Kisné dr. Bernhardt Renáta adjunktus, Dr. Sinka Annamária adjunktus, Balázs Anna (hallgatói tag).