AZ ÉLMÉNYSULIRÓL A NŐK LAPJÁBAN

Utolsó módosítás: 2021. január 29.

A Komplex Alapprogramról kérdezte Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilonát, az Eszterházy Károly Egyetem rektorát a Nők Lapja.

– Szent-Györgyi Albert szerint ,,Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája". E gondolat szellemében nekünk a ma iskoláját kell formálni, hogy azzal a jövőt is alakíthassuk – fogalmazott a Nők Lapjának adott interjújában Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona. Az Eszterházy Károly Egyetem rektora egyebek között beszélt arról is, a Komplex Alapprogramot 2014-ben kezdték kidolgozni, a 2018/19-es tanév volt a kipróbálás éve, már ekkor 68 iskola csatlakozott. A harmadik tanév zajlik a program támogatásával, melybe több mint 500 iskola kapcsolódott be, 8000 pedagógust, valamint több mint 110 ezer tanulót érintett a módszertani fejlesztés.

A cikkben szó esik a program alapelveiről, s arról, hogyan vélekednek a szülők az Élménysulikról.