Együtt ünnepeltük október 23-át

Utolsó módosítás: 2019. október 25.

Október 22-én a Jászberényi Campus Apponyi termében tartott megemlékezés percei meghatóan idézték fel 1956 történelmi eseményeit.

A harmadéves óvodapedagógus hallgatók által előadott részletek Albert Camus: A magyarok vére című esszéjéből vezették fel Dr. Sebők Balázs történész, főiskolai docens beszédét, amelyben az eseményeket, és azok következményeit foglalta össze.

Az első évfolyamos óvodapedagógus és másodéves tanító szakos hallgatók által közösen elszavalt Faludy vers, az 1956, te csillag és a Dr. Réz Lóránt zongorakíséretével előadott közös ének igazi közösségi élményhez juttatta az ünnepség résztvevőit.

Az irodalmi művek válogatásában és a műsor szervezésében Dr. Sinka Annamária adjunktus, a zenei darab kiválasztásában és betanításában Dr. Réz Lóránt adjunktus vett részt.

Írta: Dr. Sinka Annamária

Fotók: Tóth Fanni