Helyesírási verseny Egerben

Utolsó módosítás: 2019. november 21.

2019. november 15-16-án rendezték meg Egerben a 27. Nagy J. Béla Kárpát-medencei helyesírási versenyt, amelyen 21 versenyző vett részt. Az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campusát Kövér Anita, harmadéves tanító szakos hallgató képviselhette, akinek a felkészítő tanára Tóth Mariann volt.

Péntek délután különböző előadásokon vehettek részt a versenyzők és felkészítő tanáraik. Az első előadást Keszler Borbála, az ELTE Bölcsészettudományi Karának professor emeritája tartotta, őt követte Tóth Etelka, a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karának tanára, majd Laczkó Krisztina, az ELTE Bölcsészettudományi Karának docense, Dőryné dr. Zábrádi Orsolya, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karának adjunktusa. Két határon túli szakember is tartott előadást: dr. Misad Katalin, a pozsonyi Comenius Egyetem docense, valamint dr. Istók Ilona, a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola tanára. Az előadásokat követő napon, szombaton délelőtt 21 versenyző mérte össze tudását. A verseny résztvevőit, illetve felkészítő tanárait oklevéllel és könyvvel jutalmazták.

Írta: Tóth Mariann
Fotók: Tóth Mariann