Játék, tanulás, művészet

Utolsó módosítás: 2019. március 25.

A Jászberényi Campus 1. évfolyamos óvodapedagógus és 3. évfolyamos tanító szakos hallgatói (oktató: Dr. Sinka Annamária, kísérők: Kisné dr. Bernhardt Renáta, Dr. Furcsa Laura) a Szépművészeti Múzeum Antik Gyűjteményének művészetpedagógiai foglalkozásán vettek részt március 20-án.

Az Éósról, a hajnal, a kezdetek istennőjéről elnevezett foglalkozás célja az volt, hogy a résztvevők játékos, interaktív feladatokon keresztül ismerkedjenek meg az ókori görög kultúrával. A kiállított antik tárgyak, a görög élet mindennapjairól árulkodó egyedülálló gyűjtemény mélyebb feldolgozását tabletes eszköztár, applikációk és kooperatív feladatok segítették.

A foglalkozás második felében az ékszerkészítés rövid történetébe pillanthattak be a hallgatók, valamint maguk is elkészíthették görög mintára hasonlító ékszereiket.