Nyelvek Európai Napja szeptember 26.

Utolsó módosítás: 2018. október 09.

2018 szeptember 26: Nyelvek Európai Napja a Jászberényi Campuson. A Nyelvek Európai Napja alkalmából 2001 óta rendeznek változatos programokat az Európa Tanács 47 tagállamában azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az iskolai és iskolán kívüli nyelvtanulás fontosságára, valamint a kulturális sokszínűségre és annak jobb megismerésére.

A Jászberényi Campus Információs és Kommunikációs Tanszéke idén ebből az alkalomból Nyelvek Európai Napja Quiz játékot szervezett hallgatói számára, mely során nyelvekkel, nyelvelsajátítással kapcsolatos kérdésekre kellett felkutatni a válaszokat a résztvevőknek. Többek között feleleveníthették, hogy milyen nyelven van a „Ti amo", vagy megtudhatták, hogy az emberek legalább fele két- vagy többnyelvű a Földön. A quiz legjobb megfejtői között két szerencsés nyertest sorsolunk ki. Az eredményhirdetésre 2018. október 8-án kerül sor.

A két nyertest Neptunon küldött üzenetben értesítjük.

Szaszkó Rita PhD

A szerencsés nyertesek: Pap Sándor és Berki Anna 3. évfolyamos óvodapedagógus hallgatók. Gratulálunk!