Prof. Dr. Bárdos Jenő előadása

Utolsó módosítás: 2018. november 30.

Nyelvtanítás: múlt és jelen (Nyelvtanulás globalizáció idején) címmel tartott lehengerlő előadást Prof. Dr. Bárdos Jenő az MTA doktora, az MTA VEAB alelnöke, az Eszterházy Károly Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskola programigazgatója a Magyar Tudomány Ünnepe keretében a Jászberényi Campus Apponyi termében november 29-én.

A 70 perces előadás több aspketusból rávilágított a globalizált 21. századi idegennyelv-oktatás és tanulás jellemzőire és azok kihívásaira. A megváltozott környezetben megváltoztak a nyelvtanári szerepek, valamint a tanulók, tanulási folyamatok, melyeknek folyamatosan követni kell a világ változásait. A Professzor Úr rávilágított arra is, hogy az angol, mint idegen nyelv helyett, egyre inkább előtérbe kerül az angol mint lingua franca szerepe is. A mai korban az angol nyelv használata nem korlátozódik az anyanyelvűekkel történő kommunikációra és interakcióra, a globalizált világban az angolt közvetítőnyelvként használják a világ számos pontján.
Az előadás számos gondolatot ébresztett szakemberek és nyelvtanulók számára egyaránt.
Köszönjük szépen Professzor Úrnak, hogy előadásával megtisztelt minket!