REKTORI KINEVEZÉS

Utolsó módosítás: 2020. június 12.

Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, az Eszterházy Károly Egyetem eddigi rektorhelyettese kapott megbízatást az Egyetem rektori feladatainak elvégzésére – jelent meg a Magyar Közlöny szerdai számában. Az új rektor kinevezését - mely 2020. június 15-től 2025. június közepéig tart - Áder János köztársasági elnök írta alá.

Dr. Liptai Kálmán, korábbi rektor mandátumának lejártát követően Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona látta el a rektori jogkörben végzendő feladatokat. Az intézmény vezetésére két fő pályázott, egyetemünk szenátusa titkos szavazással döntött a rektorjelölt személyéről. A szavazás eredményeképpen Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilonát – a 33 fős szenátus minden tagjának támogatásával – 33 igen szavazattal választották rektorjelöltnek, amely alapján Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter rektorhelyettes asszony pályázatát terjesztette a köztársasági elnök elé. Kinevezése 2020. június 15-től 2025. június 14-ig tartó időszakra szól.

Az új intézményvezetőnknek eredményes, sikeres munkát kívánunk!